• למידע והזמנות צור קשר
  052-3868403  

  גרפולוגיה והנחיית סדנאות גיבוש

  מונה כניסות : 751979

  עדכונים אחרונים

    

  חוזרים לשיגרה גם אתם רוצים לשמוע על

  ההפעלות המדהימות לקיץ החם?   לדעת הכל על פי הכתב  !!!

  ניתוח כתב יד אישי ממוקד ישירות למייל או בשיחת זום/וואצאפ 
  במחיר מיוחד עד 48 שעות

  האירועים המדליקים של הקיץ!!!! 
  מסיבות רווקות,פעילות גיבוש,
  ימי הולדת וסדנאות
  במחירים מיוחדים
  לפרטים נוספים:
  052-3868403 מאיה
   
   
  1. דף הבית
  2. /
  3. פענוח ציורי ילדים

   
  ציורי ילדים - פענוח וניתוח על פי הגרפולוגיה


  פענוח או ניתוח ציורי ילדים באמצעות בחינה של בחירת צבעים גם כשהבחירה נעשית בצורה לא מודעת , נוכל להבין טוב יותר את עולמו הפנימי של הילד , מצב רוחו, אופיו ומזגו האישי.. 

  צבעים מעוררים תגובות שונות אצל בני האדם, למשל ידוע שלצבע האדום השפעה מעוררת על מערכת העצבים, וחשיפה אליו מאיצה את קצב הנשימה וגם לחץ הדם עולה בהתאם. לעומתו לצבע הכחול ישנה השפעה מרגיעה, חשיפה לכחול גורמת להאטת ולירידת לחץ הדם. העדפה של צבע מסויים מעידה שהמצייר מזדהה עם הסגולות והרגשות שמבוטאות על ידי הצבע.

  ציורי ילדים ומשמעותם

  משמעות הצבעים בציורי ילדים - פיענוח ציורי ילדים


  צבע אדום 
   צבע חם, אחד הצבעים האהובים ביותר בקרב ילדים גם בנים וגם בנות. הצבע האדום מייצג פעלתנות , עונג, חמימות, אנרגיה, כוח רצון  ואופי דומיננטי. שימוש רב באדום יכול לשקף קשיים בהסתגלות ולהעיד על תוקפנות ואגרסיביות.
  בחירה באדום יכולה לבטא גם צורך בתשומת לב ובאהבה. אדום משקף בציורי ילדים חברותיות , אושר , ישירות ואופטימיות.

  צבע כחול  – צבע קר, ילדים שמעדיפים כחול הם ילדים שיש להם שליטה עצמית חזקה אך בעיקר כלפי חוץ, ילדים מופנמים , הבחירה בכחול מסמלת עומק רגשי ופגיעות , ילדים אלה לרוב הם יותר ממוקדים וראציונלים., התקשורת שלהם נעימה ובטוחה והם פועלים בצורה רגועה.

  צבע ירוק  – גם הירוק הוא צבע שמאוד אהוב על ילדים. ילדים שבוחרים לצבוע בהרבה ירוק הם ילדים בעלי שליטה עצמית חזקה אף יותר מאלו שמשתמשים בכחול (או בשחור) . ילד שמרבה להשתמש בירוק הוא ילד בעל ביקורת עצמית. הצבע הירוק בציורי ילדים מאפיין גם תכונות של חברותיות , השתלבות טובה בחברה , שיתוף פעולה חברתי יצירתיות והתחדשות.כשהירוק מופיע בצורה מוגברת בציור נראה מחד שישנה שלווה והבנה או מאידך נראה ילד שזקוק ליציבות שקט ושלווה.

  צבע צהוב – צבע שכיח מאוד בציורי ילדים בגיל הגן וגם צעירים יותר , הצהוב מעיד על אופטימיות ושמחת חיים .בציורי ילדים שימוש רב בצהוב מסמל ילדים בעלי רגישות גבוהה , שקולטים כל דבר שקורה סביבם ומושפעים ממנו . ילדים בעלי עולם פנימי עשיר , ילד שאוהב להתנסות אך זהו ילד שאינו סוער כמו הילד האדום.

  צבע שחור – צבע שבולע את כל הצבעים האחרים ולא נותן נוכחות לאף צבע אחר , הוא חזק ודומיננטי. לעיתים בוחרים הילדים בצבע השחור כתוספת שמבליטה את הצבעים האחרים , הקונטרסט שייוצר השחור עם הצבעים האחרים נעים יפה ומעניין בעיני הילד ומכאן שבמקרים אלו בחירת השחור היא לשם הפקת הנאה ואין צורך לפחד מהצבע השחור ולהגיע למסקנות פסימיות. ילדים שמרבים להשתמש בשחור , מגלים שליטה עצמית חזקה . אצל חלקם מביע השחור , פחד , דאגה וחשש מביקורת.

  צבע סגול  – סגול בציורי ילדים מבטא רגישות, מצבי רוח משתנים והתנגשות, הרבה פעמים כשילד מרגיש לא בטוב ורע לו הוא מרבה לצייר בסגול. ילד כזה נמצא לרוב במצב של סערת רגשות ופגיעות גדולה רצוי להיות קשובים אליו ולהתייחס אליו בסבלנות גדולה.

  צבע כתום  – ילדים שמרבים לצייר עם הצבע הכתום מבטאים אושר ונינוחות , לרוב הם אופטימים ויצירתיים , ילדים עצמאיים עם הרבה העזה ויודעים לעמוד על שלהם.
  לסיכום, הצבעים בציורי ילדים מבטאים מגוון של תחושות ורגשות. כאמור חשוב לתת לילד להתנסות בסוגים שונים של צבעים, כלי כתיבה שונים, מרקמים שונים, ולתת לו להיפתח בדרכו שלו עם הבחירות שלו (ולא שלנו) על מנת שנוכל לתקשר איתו טוב יותר ולהבין אותו בשפה שהיא לא מילולית.

  כתבה שהועלתה מ mako שבו העלתי את נושא ניתוח ציורים וכתב היד אצל הילדים ולמה דווקא המחשבים יוצרים ניוון ביד, יש לומר שניתן ללמוד הרבה מפיענוח ציורי ילדים אך יש לשים לב שהוא לא מספיק כדי לאבחן או לקבוע החלטה זהו טווח גיל שלא מספיק בשל ודי מורכב ולאו דווקא חד משמעי.

  למאמרים נוספים -  לחץ כאן

  קרא עוד:  אבחון גרפולוגי    סרטי תדמית     זוגיות בכתב היד
  טואול - בניית אתרים