• למידע והזמנות צור קשר
  052-3868403  

  גרפולוגיה והנחיית סדנאות גיבוש

  מונה כניסות : 751996

  עדכונים אחרונים

    

  חוזרים לשיגרה גם אתם רוצים לשמוע על

  ההפעלות המדהימות לקיץ החם?   לדעת הכל על פי הכתב  !!!

  ניתוח כתב יד אישי ממוקד ישירות למייל או בשיחת זום/וואצאפ 
  במחיר מיוחד עד 48 שעות

  האירועים המדליקים של הקיץ!!!! 
  מסיבות רווקות,פעילות גיבוש,
  ימי הולדת וסדנאות
  במחירים מיוחדים
  לפרטים נוספים:
  052-3868403 מאיה
   
   

   


  אימון אישי בגרפולוגיה


  אימטו אישי בגרפולוגה=גרפותרפיה

  תהליך האימון האישי 

  אנשים רבים אינם יודעים מה מעכב אותם, מה מונע מהם להגיע לאן שהם רוצים, למטרתם והיעדים שהם מציבים לעצמם ולפעמים הדברים או התשובות נמצאים שם ממש מולם, רק שאינם רואים אותם בבירור, ישנו מסך ערפל מטשט.
   
  תהליך של אימון נועד:
  לחשוף, להאיר ולגלות את הפוטנציאל האישי ואת היכולות שיש לאדם על מנת שיוכל להגיע לייעדו.
  האימון עוזר לזהות ולהסיר את הגורמים האישיים המעכבים שבאים כמכשול מול המטרה של המאומן. האימון יוצר אצל המאומן , אמון מחדש בעצמו , ביכולתיו ובכוחותיו , התהליך הינו הדרגתי ואינדיבידואלי ותלוי ברצון ובנחישות המאומן להגיע לשינוי ולשדרג את חייו מבחינה אישית, הכוונה מקצועית ועוד.


  גרפותרפיה מהי? שיטת הטיפול בגרפולוגיה

  גרפו-כתב יד 
  תרפיה-טיפול

  הגרפולוגיה, הינה הפסיכולוגיה של הכתב או בעצם כתב המוח, הכתב הוא ראי המוח, ולכן ניתן לראות ב אבחון גרפולוגי אינספור תכונות בכתב היד כגון:

  אישיות האדם, אופיו, מצב רוחו, כישוריו, רגישותו, כישוריו החברתיים, המיניים וביצועם . כאשר אנו מגלים בכתב שישנם גורמים מעכבים בכתב ידו, ולכן אינו מממש את הפוטנציאל שלו באחד התחומים או יותר, אנו יכולים להציע תרגילי גרפותרפיה. כאמור הגרפולוגיה חושפת את אישיות האדם, תכונות ומצבים נפשיים ורגשיים אשר נראים בבירור בכתב אך הגרפולוגיה לכשעצמה איננה עוסקת בטיפול אלא באבחון. הענף הטיפולי של הגרפולוגיה נקרא גרפולוגיה קלינית או גרפותרפיה והוא רק תחום אחד מתחום הכתיבה הטיפולית. גרפותרפיה נכללת גם בתוך הכתיבה התרופיטית. כלומר, הכתיבה היא סוג של תרפיה, טכניקות ריפוי בעזרת כתיבה ותרגילי כתיבה, אנחנו משתמשים בכתיבה כשיטת טיפול מגוונת כמו בכתיבת יומן, כתיבת מכתבים שלאו דווקא נשלחים לנמען או כתיבת שירים. 


  הכתיבה התרפויטית מכילה בתוכה את הגרפותרפיה .הכתיבה התרפויטית מתרגלת את האדם לכתוב על נושאים טעונים ,בלתי פתורים ומעכבים, כמו לדוגמה: טראומות, דיכאון, משברים או כעסים מצטברים, כך שהתת-מודע שלו יעבד אותם בצורה נכונה.

  באמצעות גרפותרפיה ה גרפולוג מלמד לכתוב מילה או משפט מסוים, בתוך מרחב הדף, פעמים רבות וחזרה עליהם כמו במנטרה : "הביטחון העצמי שלי הולך ומתחזק, אני סולח לעצמי ולאחרים " בהכוונה הנכונה לתוך התת מודע, כמו כן כתיבת יעדים ותכונות לחיזוק ושיפור, גרפולוגים גם מלמדים כתיבה נכונה ומועילה של האותיות לכיוון העתיד מימין לשמאל וסימנים גרפולוגים אחרים, בגרפותרפיה משולבים, לא רק מילים ומשפטים, אלא גם ציורים ושרטוטים (לאו דווקא ציור עץ ) כל זאת על מנת להחדיר את המסר הנכון אל התת-מודע באופן אפקטיבי ועמיד לאורך זמן, וכן תרגול של כתיבת חתימה חדשה ונכונה שתתאים לכותב. שיטת ה טיפול בגרפותרפיה משנה באופן מודע את כתב היד על מנת לתקן או לשפר תכונותת  אופי כמו ביטחון עצמי, אסרטיביות, מוטיבציה, ביצוע ועוד.


  הגרפותרפיה היא טיפול באמצעות הכתב והציור. הדרך שבה אדם כותב אינה עבודה של היד, אלא עבודה של המוח, כאשר היד היא בסך הכל הכלי המשמש לכתיבה. הקשר בין כתב היד, כמו גם צורות פיסיות אחרות של ביטוי האישיות משפיעה על גורמים פיסיים שונים (גוף, צורת דיבור, צורת ההליכה, צורת הכתיבה ועוד), אלא גם שינוי באחד או יותר מהצורות הפיסיות הנ"ל משפיע על האישיות. הגרפותורפיה היא שיפור הכתב המביא לשיפור בתפקודים השונים של האדם ולשינוי באישיותו.


  גרפותרפיה


  טיפול גרפותרפי יכול להוות פתרון או אלטרנטיבה לסוגי טיפול אחרים כגון פסיכולוגיה, בעיקר במצבים שבהם ישנו קושי של המטופל להתבטא בעל פה, טיפול בילדים אך גם בטיפול שהמטופל בו רוצה להישאר דיסקרטי שכן טיפול בגרפותרפיה אינו מחייב פגישה פנים אל פנים ויכול להעשות באמצעות שליחת הכתבים, האבחון הגרפולוגי וכתיבת התרגילים ,בדואר.

  כיצד עובדת השיטה – טיפול בגרפותרפיה

  גרפותרפיה יעילה ורצויה במקרים בהם אנו רוצים להחליש תכונות שליליות או לחזק תכונות חיוביות. כך למשל ניתן לשפר את הביטחון העצמי שלנו לקראת ראיונות עבודה או מבחנים, לשפר השגים בעבודה ובלימודים, לשפר כושר תכנון וארגון, לשפר יחסים בעבודה או במשפחה ולהתמקד במטרות אותן אנו רוצים לממש כמו מציאת זוגיות  טובה ושיפור ביצועים והכנסות בעסק שלנו.

  בתחילה ה גרפולוג עורך אבחון גרפולוגי מעמיק ובו מאתרים את נקודות החוזק והחולשה של הנועץ (הכותב) והגורמים להם, ומנסים להבין את התקיעות בה הוא חש וכיצד היא באה לידי ביטוי.

  השלב הבא הוא שלב הייעוץ, שבו נערכת הכוונה לבי שינוי כתב היד או/וגם הציורים שנתגלו באבחון. בשלב זה , רצונו של המטופל והמודעות הפנימית שלו יכולים להביא אותו להצלחה או לכישלון בטיפול, משום שהוא נדרש למחוייבות בלתי מתפשרת לתרגולים היומיומיים הניתנים לו על ידי הגרפולוג.

  טיפול אישי בגרפותרפיה


  בהתאם למבנה האישיות ולרמת המוכנות של המטופל, הוא מקבל הנחיות אחת למספר ימים קבועים מראש, באשר לשינוי הספציפי מאוד אותו עליו לבצע. המטופל נדרש לתרגול בוקר ממוקד, בכל יום בדיוק באותה השעה ובדיוק למשך אותו הזמן כמו כן לפני השינה. המטרה כאן היא הקניית הרגלים חדשים באופן שאינו טביע ועל כן ההקפדה על הביצוע חשובה מאוד. הכתיבה תורגש בהתחלה כמלאכותית ואף התרגול עשוי להיות תהיה קשה ואיטי לכותב, כיוון שהמטופל יאלץ לכתוב בצורה מסויימת ושונה ממה שהוא רגיל, אך במשך הזמן השינויים יטמעו בתת המודע ויהפכו לחלק מאישיות האדם ,הרגלי כתיבה חדשים ייטמעו ויהפכו לטבעיים כמו גם התכונות החדשות שהכותב התאמן עליהם.

  ד"ר שמואל יוגב מציין בספרו "גרפותראפיה" (1980) מציין שתי דוגמאות היסטוריות של ההשפעה על האופי דרך כתב היד. האחת נמצאת במנזרי נשים של תקופת ימי הביניים והשניה בכתב העם הגרמני.


  1. במנזרי נשים, בימי הבניים, הוכרחו הנזירות הצעירות הטירוניות להעתיק כתבים שנחשבו כבעלי תוכן רוחני,על פי דגם כתב היד של הנזירות הוותיקות במנזר הן הוכרחו לעשות זאת בקפדנות ובדייקנות. תרגול כתב כזה ואימונו הביא,עם הזמן, להיעלמות תכונות מסוימות אצלן כגון עצמאות ,עירנות,חושניות ואינדיבידואליות.
  2. הכתב הגותי הגרמני, כתב שמלא בקפיאות וזוויות, השפיע על אופיו של העם הגרמני וצורת חשיבתו, ד"ר יוגב מציין שכתב זה תרם לאיבוד גמישותו של עם שלם.

  דוגמה לטיפול בגרפותרפיה:

  טיפול בהערכה עצמית נמוכה חתימה שקטנה מכתב היד ולעיתים גם מוזנחת, כתיבה בכתב קטן וחלש מצביעים על הערכה עצמית נמוכה,על פי טיפול בגרפותרפיה נתרגל חתימה גדולה (אך לא גדולה מדי) בתוספת של קו מתחת לשם על מנת ליצור בסיס יציב וחזק לאישיות ,וכן תרגול של כתב גדול יותר עם לחץ חזק יותר יביא לשיפור בהערכה העצמית.

  הערה חשובה להצלחה:

  אימון באמצעות הגרפותרפיה הוא חשוב לשיפור ושדרוג אורח חיינו, כמו שאימון ספורטיבי או אימון בשירה וניגון הכרחיים בכדי להגיע להישגים, לכן האחריות וההצלחה תלויה רק בכם, אשמח ללמד את הכלים הנכונים ולהוביל אתכם להישגים, אבל התוצאה הסופית וההצלחה תהיה אך ורק בזכותכם. 

  קרא עוד: סרטי תדמית, ניתוח כתב ידכתבות ומאמרים בגרפולוגיה
  טואול - בניית אתרים